• "Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym" - Wł. St. Reymont.
  • Pasowanie na ucznia klasy pierwszej
  • Zlot szkół im. Władysława Stanisława Reymonta
  • Szkoła Podstawowa im. Wł. St. Reymonta w Solcu
  • Szkoła Podstawowa im. Wł. St. Reymonta w Solcu
  • Bóg - Honor - Ojczyzna


 

„KIBICOMANIA - fair kibicowanie tak ważne jak granie” to hasło przewodnie siódmego turnieju piłki nożnej szóstoklasistów ze szkół podstawowych z terenu powiatu gostynińskiego. Inicjatorami i organizatorami rozgrywek byli Komendant Powiatowy Policji w Gostyninie oraz Dyrektor SP nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie.
Turniej odbył się 14 czerwca br. na boiskach MOSiR-u w Gostyninie. W rywalizacji wzięła udział rekordowa ilość uczniów z całego powiatu tj. Szkoły Podstawowe: nr 1 i nr 3 z Gostynina i szkoły z Lucienia, Pacyny, Szczawina Kościelnego, Sannik, Teodorowa, Solca i Sokołowa.
Z drużynami zawodników przyjechały grupy dopingujące, które zagrzewały swoich piłkarzy do walki o podium. W przerwie między meczami nie zabrakło tańców i śpiewu.

Naszą szkołę reprezentowali:
- piłka nożna - Aleksander Kodłubaj, Mateusz Grzybowski, Kuba Pirowski, Szymon Chrobot, Norbert Śmiałkowski, Szymon Seweryniak,Szymon Waćkowski.
- taniec - Weronika Łykowska, Malwina Szkopińska, Danuta Zembrzuska.

Mimo, że nasza drużyna nie stanęła na podium gratulujemy zawodnikom sportowej postawy, dużej determinacji i zaangażowania. Wszyscy uczestnicy zmagań otrzymali atrakcyjne nagrody i słodycze.
 

.