• "Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym" - Wł. St. Reymont.
  • Pasowanie na ucznia klasy pierwszej
  • Zlot szkół im. Władysława Stanisława Reymonta
  • Szkoła Podstawowa im. Wł. St. Reymonta w Solcu
  • Szkoła Podstawowa im. Wł. St. Reymonta w Solcu
  • Bóg - Honor - Ojczyzna

"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent,
energię, uczucie, pomagać w czasie
teraźniejszym pokoleniom przyszłym".

                                                            Władysław Stanisław Reymont

8 czerwca 2024 roku w Książnicy Płockiej odbył się finał XLV edycji konkursu recytatorskiego im. Janusza Korczaka PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM. Tematem przewodnim recytowanych utworów były: empatia, życzliwość, szacunek i dobroć, które inspirować mają do tworzenia więzi międzyludzkich, dostrzegania potrzeb innych oraz doceniania korzyści, jakie osiągamy, wspierając się nawzajem. Nasz uczeń SZYMON AUGUSTYNIAK ZAJĄŁ 2. MIEJSCE w konkursie, co jest ogromnym sukcesem, gdyż walczył z najlepszymi recytatorami z dawniejszego województwa płockiego. Zaznaczyć należy, iż do Książnicy Płockiej zjechali się zwycięzcy eliminacji rejonowych, które  odbywały się w: Gąbinie, Gostyninie, Kutnie, Łęczycy, Płocku, Sannikach, Sierpcu, Żychlinie. Brawo Szymonie! Życzymy Ci kolejnych sukcesów w rozwijaniu pasji recytatorskich!

 [Zobacz zdjęcia]

4 czerwca 2024 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Sokołowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny. Głównym celem konkursu było podniesienie poziomu umiejętności ortograficznych, propagowanie idei poprawnej pisowni, dbałość o czystość i piękno języka polskiego, motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii. Szkołę Podstawową im. Wł. St. Reymonta w Solcu reprezentowała Matylda Kijewska z klasy III i Julia Seweryniak z klasy VI. Matylda Kijewska zajęła pierwsze miejsce i uzyskała tytuł Mistrza Ortografii Edukacji Wczesnoszkolnej. Julia Seweryniak zajęła drugie miejsce w kategorii uczniów klas IV – VIII.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i wspaniałe nagrody. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Wychowawczyni: Iwona Dębińska

[Zobacz zdjęcia]

W Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Lucieniu odbył się 5 czerwca br. IX Powiatowy i XXIII Gminny Konkurs Recytatorski „Śpieszmy się kochać ludzi”. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów tj. Agnieszka Szkopińska (ucz. klasy VIII), Julia Seweryniak (ucz. klasy VI) oraz Jakub Żołnowski (ucz. klasy V), którzy recytowali utwory Władysława Broniewskiego i Czesława Miłosza.
Możemy pochwalić się sukcesami naszych recytatorów, gdyż kategorii klas VII –VIII Agnieszka Szkopińska zdobyła 1. miejsce. W kategorii klas V-VI Julia Seweryniak zajęła 2. miejsce. Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo serdecznie gratulujemy! Naszym uczniom dziękujemy za trud i pracę, jaką włożyli w przygotowanie interpretacji zaprezentowanych utworów poetyckich i prozatorskich.

[Zobacz zdjęcia]

Szkoła w Solcu zdobyła pierwsze miejsce w podczas XVII Turnieju Sztafet o Puchar Wójta Gminy Gostynin.

Gratulujemy!

 

[Zobacz zdjęcia]

21 maja 2024 roku dzieci z oddziału przedszkolnego i klas 1-4, pojechały na wycieczkę autokarową do ZOO Safari w Borysewie. Jest to wspaniałe miejsce do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu, a przy tym doskonała okazja do uzupełnienia wiedzy przyrodniczej. Uśmiechnięte twarze dzieci rozglądały się na wszystkie strony podczas podróży ZooKolejką z lektorem. Dzieciom najbardziej podobały się piękne białe tygrysy bengalskie, antylopy, zebry, kangury i wielbłądy. Z wielkim zachwytem obejrzały karmienie foki o imieniu Dawid popisującej się umiejętnościami pływackimi. Z lekkim niepokojem, ale i zaciekawieniem podglądały białe lwy. Podczas zwiedzania ZOO był przewidziany czas na zajecia edukacyjne, zabawę oraz zakup pamiątek. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w restauracji McDonald's na pyszny posiłek. Pobyt w Ogrodzie Zoologicznym dostarczył dzieciom wielu nowych wrażeń i radości, był dla nich wspaniałą lekcją przyrody przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu.

[Zobzcz  zdjęcia]

14 maja dzieci z oddziału przedszkolnego były na wycieczce w siedzibie Gostynińsko - Włocławskiego Parku Krajobrazowego w Kowalu, gdzie uczestniczyły w zajęciach o najbardziej znanym polskim ptaku - BOCIANIE. Zajęcia przygotowały i prowadziły panie: Julita Żabecka i Beata Pawlak. Dzieci wykonały kolorowe prace plastyczne za pomocą pisaków 3D. Były też zabawy w ogrodzie, słodycze, lody oraz upominki dla dzieci.
Dziękujemy za wiele informacji, miło spędzony czas i atrakcje.

[Zobacz zdjęcia]

9 maja br. w  Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie odbyły się rejonowe eliminacje do XLV konkursu recytatorskiego „Pięknie być człowiekiem”.  Tematem przewodnim tegorocznych zmagań konkursowych była deklamacja utworów mówiących o empatii, życzliwości, szacunku i dobroci. Uczestnicy recytowali wiersze i fragmenty prozy inspirujące do tworzenia więzi międzyludzkich, dostrzegania potrzeb innych oraz doceniania korzyści, jakie można osiągać, wspierając się nawzajem. 
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy piątej, którzy urzekli jury konkursowe swoją  interpretacją utworów poetyckich. 
Szymon Augustyniak zdobył 2. miejsce i tym samym przeszedł do finału konkursu, który odbędzie się  8 czerwca 2024 roku w Książnicy Płockiej im. Władysława Broniewskiego. 
Marcel Jastrzębski i Jakub Żołnowski otrzymali wyróżnienia. 
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

[Zobacz zdjęcia]

8 maja 2024 r. w Szkole Podstawowej im. Wł. St. Reymonta w Solcu odbyła się akademia z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Uczniowie klas V-VIII przygotowali montaż słowno-muzyczny, który przeniósł zgromadzonych do czasów z 1791 r. Nie zabrakło wśród zgromadzonych odświętnych strojów i wyeksponowania symboli narodowych.

Podkategorie