10 grudzień 2018
  • Szkoła Podstawowa im. Wł. St. Reymonta w Solcu
  • Zlot Szkół Reymontowskich
  • im. Władysława Stanisława Reymonta
  • Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Solec
  • Odział Przedszkolny

 

 

 

 

[Zobacz zdjęcia]

    W piątek 23 listopada 2018 roku uczniowie z klasy VIII oraz szkolny chór zaprosili wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły na akademię z okazji stulecia odzyskania niepodległości. Po uroczystej mszy św., przemarszu ulicami Gostynina, składaniu kwiatów i zbiorowym śpiewaniu hymnu, był to kolejny etap świętowania w naszej szkole tej ważnej rocznicy. Uczniowie zapoznali oglądających z okolicznościami utraty niepodległości, przebiegiem walk o niepodległość i ostatecznym powstaniu Polski po 123 latach niewoli. Wszystko to okraszone było wspaniałymi piosenkami, licznymi zdjęciami oraz wzruszającymi wierszami. Za oprawę plastyczną dziękujemy Pani Jolancie Kołodziejczak, za akompaniament oraz przygotowanie muzyczne młodych artystów Panu Pawłowi Pilichowiczowi, a za warstwę tekstową i wizualną Panom: Tomaszowi Jędrzejewskiemu i Mariuszowi Bigielmajerowi.

[Zobacz zdjęcia]

     W dniu 21 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja.
    Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi pluszakami. Dzieci, opowiadały o swoich maskotkach, oglądały fragment bajki o niedźwiadkach, nauczyły się wiersza o misiu, bawiły się w starego niedźwiedzia, wykonały maski misiowe oraz tańczyły z misiami w rytm piosenki „Pokochaj pluszowego misia" ,,Jadą, jadą misie”. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości. Na zakończenie wszystkie dzieci pozowały z misiami do pamiątkowego zdjęcia.
     Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Anna Tyszka

[Zobacz zdjęcia]

[Zobacz zdjęcia]

W dniu 13.11.2018 r. w Szkole Podstawowej w Solcu odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. Swoją obecnością uświetnili naszą uroczystość Pan Wójt Edmund Zieliński, Pani Dyrektor, Rada Rodziców i koledzy ze starszych klas. Dzieci zaprezentowały wszystko to, czego nauczyły się do tej pory w przedszkolu. Śpiewały, recytowały i tańczyły.

W nawiązaniu do 100 - lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę nie mogło zabraknąć elementów patriotycznych. Uczennice z klasy III przedstawiły „Katechizm polskiego dziecka” a w słowach piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem” wyśpiewały Nam o najciekawszych zakątkach naszego kraju. W nawiązaniu do naszej szkolnej rodziny Reymontowskiej zwyciężczyni Ogólnopolskiego Konkursu „Mówimy Reymontem” Patrycja Ziółkowska zaprezentowała fragment powieści „Chłopi”. Ważnym elementem naszej szkoły jest podtrzymanie tradycji ludowej. Uczennice klasy VIII Iza Jędrzejewska i Patrycja Ziółkowska zaśpiewały nam znaną piosenkę ludową pt. „W moim ogródeczku”. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy a zaproszeni goście obdarowali przedszkolaki prezentami.

Dziękujemy za przybycie i miło spędzony czas.

Wychowawca wraz z Przedszkolakami.

Anna Tyszka

,,Niepodległa to duma nas wszystkich”

[Zobacz zdjęcia]

 

Stulecie odzyskania niepodległości to wydarzenie bliskie sercu wszystkich Polaków.

     Udowodnili to uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wł. St. Reymonta w Solcu biorąc udział 11 listopada w przepięknym biało-czerwonym korowodzie ulicami miasta.

     Uczestnicząc we mszy świętej, składając kwiaty i paląc znicze pod pomnikami uczcili pamięć tych, którym zawdzięczamy wolność. Pokłonili się pamięci żołnierzy, którzy oddali swoje życie, abyśmy my mogli żyć, pracować i uczyć się w wolnym kraju.

Dyrektor Szkoły Podstawowej
im. Wł. St. Reymonta w Solcu
Anna Wojciechowska

[Zobacz zdjęcia]

We wtorek 6 listopada 2018 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Halowej Piłce Nożnej dziewcząt z rocznika 2003-2005.
Świetnie zaprezentowały się w tych mistrzostwach zawodniczki z S.P. Solec.
Drużyna grająca w składzie: Wiktoria Majtczak, Maja Jesionowska, Natalia Tomaszewska, Oliwia Rutecka, Julia Kowalczyk, Natalia Kuczaj, Kamila Kawałko i Wiktoria Sielaczek- wywalczyła II miejsce.
Zdobywając tytuł wicemistrzowski dziewczęta obroniły tym samym miejsce zdobyte przed rokiem.
Trzeba również podkreślić, iż drużyna z Solca nie przegrała w Mistrzostwach żadnego meczu, a bramkarka (Wiktoria Majtczak) jako jedyna zachowała czyste konto, czyli nie wpuściła żadnego gola.
Całej drużynie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekun: p. Tomasz Kołodziejski

     

       [Zobacz zdjęcia]

Rok 2018 jest rokiem, w którym obchodzimy 100 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Solcu postanowili, że swój patriotyzm zaakcentują na sportowo. Okazją do spełnienia postanowienia był zorganizowany 8 listopada w Gostyninie ,,Bieg dla Niepodległej”.
      W zawodach tych naszą szkołę reprezentowały trzy dziewczynki i dwóch chłopców. Ekipa, jak się później okazało, choć nieco skromna, to jednak bardzo mocna, bowiem aż troje z nich stanęło na podium.

      Najlepiej zaprezentował się Jakub Konarski, który zwyciężył w kategorii chłopców rocznika 2005-2006. Kuba wygrał z ubiegłorocznym zwycięzcą tego biegu. Na trzecim miejscu w tym roczniku bieg ukończył Adam Dobrowolski.

      Doskonale pobiegła również Gabrysia Brudzińska, która w kategorii dziewcząt rocznika 2007 i młodsze zajęła drugie miejsce. Trzeba dodać, że Gabrysia jest z rocznika 2009.
     Duże brawa należą się także Kindze Zygmunt – zajęła czwarte miejsce oraz piąte miejsce Agacie Pawlak.
Wszystkim biegaczom życzymy dalszych sukcesów.

 Opiekun: p. Tomasz Kołodziejski

     

8 listopada 2018 r. w hali MOSiR w Gostyninie został rozegrany I półfinał Mistrzostw Powiatu w Halowej Piłce Nożnej chłopców rocznika 2003-2005.    
      Dużą niespodziankę w tym turnieju sprawili chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Solcu.
Drużyna, która do faworytów nie należała, zajęła jednak w tych rozgrywkach II miejsce i tym samym awansowała do Turnieju finałowego.
     Awans do najlepszej czwórki w powiecie jest powtórzeniem sukcesu sprzed roku. Mamy nadzieję, że nie jest to ich ostatnie słowo w tych rozgrywkach. Wszystkim gratulujemy i trzymamy kciuki za finał.

Opiekun: p. Tomasz Kołodziejski

     

[Zobacz zdjęcia]

W dniu 08.11.2018 r. w Zespole Szkół CKR w Kowalu nasze uczennice Wiktoria Bąbrych i Oliwia Rutecka zajęły I miejsce w konkursie ,,Słodkości dla Niepodległej”.
Celem konkursu było uczczenie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w tradycji związanej z wypiekiem ciast.
     Oliwia i Wiktoria miały w czasie 2,5-3 godzin samodzielnie upiec i ozdobić ciasto, słodkość tematycznie związaną z 100 rocznicą niepodległości. Dziewczęta postanowiły upiec tort niepodległościowy - ,,Orzechowy zawrót głowy”. Efekt pracy kulinarnej był oszałamiający, nie tylko wizualnie ale i smakowo.

Komisja nie miała wątpliwości – I miejsce dla SOLCA.

   Jesteśmy dumni, że w szeregach naszej soleckiej rodziny Reymontowskiej rodzą się różne talenty.

Jolanta Michalak