"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent,
energię, uczucie, pomagać w czasie
teraźniejszym pokoleniom przyszłym".
Władysław Stanisław Reymont
Z dumą informujemy, że uczennice naszej szkoły – Julia Seweryniak oraz Natasza Trusińska – reprezentowały naszą szkołę podczas Regionalnego Konkursu Pieśni Patriotycznej, który odbył się w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie.
- III miejsce zdobyła Natasza Trusińska
- Wyróżnienie otrzymała Julia Seweryniak
Serdecznie gratulujemy obu uczennicom i życzymy dalszych sukcesów artystycznych!
Udział naszych uczniów w XXIV Gminnym i X Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Śpieszmy się kochać ludzi”. 3 czerwca br. najlepsi recytatorzy z naszej szkoły wzięli udział w konkursie „Śpieszmy się kochać ludzi”, jaki od wielu lat organizowany jest przez Szkołę Podstawową im. Wł. Broniewskiego w Lucieniu. Naszą społeczność szkolną reprezentowali: Michalina Kwiatkowska, Piotr Wasielewski, Antoni Waćkowski, Jakub Gawryłow, Marcel Jastrzębski, Julia Seweryniak i Natasza Trusińska.
Swoją interpretacją utworów poetyckich i prozatorskich ujęli Antoni Waćkowski, który w kategorii klas III – IV zdobył 1. miejsce oraz Julia Seweryniak, która w kategorii klas VII-VIII zajęła 2. miejsce.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy, a laureatom życzymy dalszych sukcesów!
Czytaj więcej: Konkurs Recytatorski „Śpieszmy się kochać ludzi”
2 czerwca 2025 r. dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Wł. St. Reymonta w Solcu wspaniale spędziły czas podczas obchodów Dnia Dziecka. Na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji, które wywoływały uśmiech na twarzach i zapewniały świetną zabawę przez cały dzień. Ogromną radość sprawił dmuchany zamek, kolorowe warkoczyki i zmywalne tatuaże. Dzieci mogły też delektować się watą cukrową, popcornem oraz pysznymi kiełbaskami z grilla. Zabawy z animatorem cieszyły się ogromnym zainteresowaniem — były bańki mydlane, tańce przy muzyce, balony, rzut do celu, gra w klasy z przeszkodami, chińczyk na trawie, bieg w workach, przeciąganie liny, przechodzenie pod liną i wiele innych gier, które dostarczyły mnóstwo śmiechu i emocji. Dodatkową atrakcją było oglądanie wozu: strażackiego i policyjnego, a także możliwość oznakowania rowerów.
Serdecznie dziękujemy Rodzicom, OSP Solec, Policji, Kołu Gospodyń oraz Pani Klaudii z „Nadmuchanych Marzeń” za zaangażowanie i uśmiechy dzieci. Dziękujemy Panu Waldemarowi Brodzie oraz Państwu Sewerynak za przekazanie słodyczy dla dzieci. Dzięki Wam ten Dzień Dziecka był pełen radości, kolorów i niezapomnianych chwil!
Mogliśmy tego doświadczyć podczas wycieczki do Trójmiasta, którą odbyliśmy w dn. 29-30 maja br. wraz z koleżankami i kolegami ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Białotarsku. W pierwszym dniu wyprawy zwiedzaliśmy Gdańsk, kształciliśmy umysły w centrum edukacyjnym Hevelianum, po czym udaliśmy się do Sopotu. Tam po zakwaterowaniu i obiadokolacji spacerowaliśmy po jednej z największych atrakcji miasta, czyli sopockim molo. Dzień pełen wrażeń zakończyliśmy wieczornym poszukiwaniem bursztynów. Drugiego dnia odwiedziliśmy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, którego ekspozycja zlokalizowana jest 14 metrów pod ziemią. Jest ona jedną z największych wystaw na świecie upamiętniającą tragiczne wydarzenia w dziejach narodu polskiego , a także lekcją historii, o której nie wolno nam zapomnieć. Na koniec naszej nadmorskiej wyprawy udaliśmy się na Westerplatte. Wyjazd nie tylko wzbogacił nasze umysły, ale był też doskonałą okazją do integracji i aktywnego wypoczynku.
Dziękujemy firmie BanTur za bezpieczną i komfortową podróż, opiekunom za troskę i wsparcie, a dzieciom za wspaniałą atmosferę i wspólnie spędzony czas.
29 maja 2025 r. dzieci z klas I-III wspaniale bawiły się na wycieczce pełnej leśnych przygód i edukacyjnych atrakcji. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w różnorodnych zajęciach, które łączyły naukę z zabawą. Dzięki ścieżce edukacyjnej „W poszukiwaniu zrzutów” mogli poczuć się jak prawdziwi tropiciele zwierząt, a pogadanki – m.in. „Śmieci w lesie, kto jest największym leśnym brudasem, „Zagrożenie pożarem w lesie” czy „Jak zachować się wiosną w lesie?” – uczyły dzieci, jak dbać o przyrodę i bezpiecznie korzystać z uroków lasu
Dużym zainteresowaniem cieszyły się także: praca z detektorem w roli „Poszukiwaczy zaginionych skarbów” , zabawa sensoryczna „Dotknij lasu” oraz kolorowe malowanki „Leśne zwierzęta w kolorze tęczy” Nie zabrakło również emocjonującego przejazdu bryczką, konkursu plastycznego z nagrodami, warsztatów językowych „Leśny – język angielski”, a także spotkania z ratownikiem medycznym, który opowiedział o podstawach pierwszej pomocy. Na zakończenie dzieci mogły wyszaleć się na dmuchańcach, co było idealnym zwieńczeniem pełnego wrażeń dnia. Wycieczka dostarczyła wszystkim uczestnikom mnóstwo radości i niezapomnianych wspomnień!
Serdecznie dziękujemy ZO PZŁ PŁOCK, Kołu Łowieckiemu "Bażant", Kołu Łowieckiemu "Łoś" i Wojskowe Koło Łowieckie 328 "Trop" za zaproszenie. Dzięki Wam uczniowie mieli okazję przeżyć niesamowity dzień pełen wrażeń i atrakcji, które były nie tylko ciekawe, ale też bardzo wartościowe edukacyjnie. To była prawdziwa przygoda z lasem w roli głównej!
28 maja 2025 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci z Punktu i Oddziału Przedszkolnego wraz z uczniami klas 1-3 zaprezentowali bogatą część artystyczną. Rodzice wysłuchali wierszy w wykonaniu swoich pociech, ze wzruszeniem wsłuchiwali się w teksty śpiewanych piosenek. Na koniec dzieci wręczyły rodzicom drobne upominki. Całość spotkania zwieńczył słodki poczęstunek. Uroczystość przebiegała w miłej i ciepłej atmosferze i z pewnością na długo zapadnie w pamięci dzieci i rodziców.
W dniu 13 maja 2025 r. w sali posiedzeń Starostwa Powiatowego w Gostyninie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym "Przyroda Twój Przyjaciel", zorganizowanym przez Oddział Ligi Ochrony Przyrody w Gostyninie. Konkurs miał na celu nie tylko rozwijanie talentów artystycznych dzieci i młodzieży, ale przede wszystkim uwrażliwienie młodego pokolenia na piękno przyrody i potrzebę jej ochrony. Nadesłane prace zachwyciły pomysłowością, barwami i przesłaniem – natura rzeczywiście może być naszym przyjacielem! Nagrody dla laureatów z terenu Gminy Gostynin zostały ufundowane przez Wójt Gminy Renatę Kędzierską.
Wśród nagrodzonych byli również uczniowie naszej szkoły:
I miejsce otrzymali:
– Leon Konarski - kl. V
– Natan Kryska - kl. IV
II miejsce otrzymali:
– Nadia Kuziów - kl. IV
– Wojciech Tyszka - kl. I
Gratulujemy wszystkim uczestnikom!
Dziękujemy również opiekunowi konkursu - Pani Ewie Krzewickiej za motywowanie młodzieży do działania na rzecz ochrony środowiska.
Czytaj więcej: Laureaci konkursu plastycznego "Przyroda Twój Przyjaciel"
Dnia 12 maja obchodzimy w Polsce Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki. Z tej okazji przedszkolaki z grupy Jagódki zaprosiły do przedszkola pielęgniarki. Dzieci ucieszyły się bardzo z wizyty. Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się więcej o tym trudnym zawodzie, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi. Największe zainteresowanie wzbudziła jednak torba, z którą przybyły Panie pielęgniarki, a zwłaszcza jej wyposażenie, czyli strzykawki, bandaże i inne akcesoria medyczne. Panie pielęgniarki zademonstrowały dzieciom niektóre proste zabiegi, np. założenie opatrunku, a nawet założenie wenflonu z kroplówką. Wizyta zakończyła się pamiątkowym zdjęciem, a dzieci podziękowały za przybycie .
Pani Izie i Joli serdecznie dziękujemy za wspaniale przygotowane zajęcia, za poświęcony czas oraz za uśmiech i życzliwość. Życzymy nieustającej satysfakcji z wykonywanej pracy.
W dniu 12 maja 2025 r. uczniowie klasy VII uczestniczyli w wycieczce do Ogrodu Zoologicznego w Płocku. Celem wyjazdu było nie tylko poznanie różnorodnych gatunków zwierząt z całego świata, ale również integracja zespołu klasowego i rozwijanie postaw proekologicznych.
[Fotorelacja cz.1 - Spacer po Starym Mieście śladem toruńskich legend]
[Fotorelacja cz. 2 - Wizyta w Muzeum Piernika Starotoruńskiego]
[Fotorelacja cz. 3 - Wizyta Centrum Nowoczesności "Młyn Wiedzy"]
8 maja 2025 r. Oddział Przedszkolny i klasy I-III udały się na wycieczkę szkolną do Torunia – jednego z najstarszych i najpiękniejszych miast w Polsce, znanego przede wszystkim jako miejsce urodzenia Mikołaja Kopernika. Dzieci zwiedzały Stare Miasto wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podziwiały gotycką architekturę, odwiedziły Dom Mikołaja Kopernika, Ratusz Staromiejski, Muzeum Piernika oraz Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”. W drodze powrotnej nie zabrakło czasu na posiłek w restauracji McDonald's.
Program wycieczki był bardzo interesujący i dostarczył uczestnikom wielu wrażeń.
I miejsce Wojciecha Tyszki
w V Biegu o Tarczę Siemowita IV.
Dziewcząt i Chłopców – 11.05.2025 r.
Kategoria wiekowa: 2017/2018,
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!
8 maja 2025 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie odbyły się rejonowe eliminacje XLVI edycji konkursu recytatorskiego im. Janusza Korczaka Pięknie być człowiekiem. Z radością informujemy, najlepszym recytatorem w swojej kategorii wiekowej i zdobywcą 1. miejsca został uczeń naszej szkoły Szymon Augustyniak. 14 czerwca wystąpi on w Książnicy Płockiej podczas finału konkursu.
Tegoroczne hasło zmagań konkursowych brzmi: Świat w kolorach nadziei, a recytacje mają zainspirować każdego do patrzenia na świat z optymizmem i radością. Szymon deklamował wiersze Czesława Miłosza i ks. Jana Twardowskiego, które tłumaczą, że wiara, nadzieja i miłość są źródłem szczęścia człowieka.
Gratulujemy Szymonowi zwycięstwa w etapie rejonowym i trzymamy kciuki w finale!
Czytaj więcej: Szymon Augustyniak finalistą konkursu „Pięknie być człowiekiem”
9 maja naszą szkołę odwiedził dentobus – mobilny gabinet stomatologiczny w ramach akcji Ministerstwa Zdrowia i NFZ. Wszystkie dzieci miały możliwość skorzystania z bezpłatnego badania stomatologicznego, podczas którego sprawdzano stan zębów i udzielano wskazówek dotyczących higieny jamy ustnej.
Serdecznie dziękujemy za wizytę oraz troskę o zdrowie naszych uczniów!
W dniach 7–8 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Żonkile”, organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, upamiętniającej rocznicę wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim. W ramach działań: • Uczniowie klas 7–8 obejrzeli film pt. „Zdążyć przed Panem Bogiem”, będący adaptacją słynnej książki Hanny Krall. Film i towarzyszące mu zajęcia przybliżyły uczniom postać Marka Edelmana oraz pozwoliły porozmawiać o odwadze, odpowiedzialności i znaczeniu pamięci historycznej. • Uczniowie klas 4–6 uczestniczyli w projekcji filmu animowanego „Było–nie ma–jest”, który w przystępny sposób opowiada o historii społeczności żydowskiej w Polsce oraz o pamięci i tożsamości. Po seansie uczniowie dzielili się swoimi refleksjami i wrażeniami. Wszyscy uczestnicy akcji wykonali symboliczne papierowe żonkile, które są wyrazem pamięci i solidarności z bohaterami tamtych wydarzeń.
Czytaj więcej: Udział uczniów w akcji "Żonkile" – Pamiętamy o Powstaniu w Getcie Warszawskim
7 maja odbyła się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Solcu, druga część zajęć pod hasłem "Spotkanie z Kici Kocią".