• "Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym" - Wł. St. Reymont.
  • Pasowanie na ucznia klasy pierwszej
  • Zlot szkół im. Władysława Stanisława Reymonta
  • Szkoła Podstawowa im. Wł. St. Reymonta w Solcu
  • Szkoła Podstawowa im. Wł. St. Reymonta w Solcu
  • Bóg - Honor - Ojczyzna

 

[więcej zdjęć]

Po miesiącach wytężonej pracy, 24 czerwca 2022 r. nadszedł czas na upragniony wypoczynek. O godzinie 9.30 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Wł. St. Reymonta w Solcu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022.

Na początku Pani Dyrektor Bogusława Filińska przywitała uczniów klas I-VIII, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz Wójta Gminy Gostynin Pana Edmunda Zielińskiego, jednocześnie zapraszając wszystkich na część artystyczną czerwcowego spotkania.

   W podniosłej atmosferze uczniowie klasy VIII za pomocą wierszy, piosenek i prezentacji multimedialnej wspominali lata spędzone w murach tej szkoły oraz dziękowali  nauczycielom i rodzicom za pomoc, wsparcie i trud włożony w  ich nauczanie i wychowanie. Następnie uczniowie klasy VII pożegnali starszych kolegów dobrym słowem.

Momentem długo wyczekiwanym przez uczniów było wręczenie przez Panią Dyrektor i Wychowawców nagród za wysokie wyniki w nauce i sukcesy osiągnięte w konkursach.  Podziękowania również zostały złożone rodzicom, którzy aktywnie działali na rzecz szkoły.

Część oficjalną uroczystości zakończyło przemówienie Wójta Gminy Gostynin i  Pani Dyrektor podsumowujące rok szkolny z życzeniami dla wszystkich uczniów udanych i bezpiecznych wakacji, pełnych wrażeń i słonecznej pogody. Aby w trakcie ich trwania nabrali siły i energii na nadchodzące od września wyzwania.

Po spotkaniu ogólnym, uczniowie poszczególnych klas udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, by we własnym gronie dokonać refleksji nad minionymi  miesiącami oraz podzielić się wakacyjnymi planami.

.