• "Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym" - Wł. St. Reymont.
  • Pasowanie na ucznia klasy pierwszej
  • Zlot szkół im. Władysława Stanisława Reymonta
  • Szkoła Podstawowa im. Wł. St. Reymonta w Solcu
  • Szkoła Podstawowa im. Wł. St. Reymonta w Solcu
  • Bóg - Honor - Ojczyzna

[więcej zdjęć]

W dniu 1.06.2022 r. w naszej szkole odbył się uroczysty Dzień Dziecka, który rozpoczął się od wspólnego apelu, podczas którego Pani Dyrektor Bogusława Filińska złożyła dzieciom najserdeczniejsze życzenia, zapoznała uczestników z programem dziecięcego święta
oraz wręczyła wszystkim dzieciom słodycze z okazji ich święta. W przygotowanie programu na tę uroczystość włączyli się rodzice naszych uczniów oraz uczniowie z Samorządu Uczniowskiego, którzy poczęstowali wszystkie dzieci cukierkami.

Punktualnie o godzinie 9:00 społeczność szkolna spotkała się na placu przed szkołą, gdzie przygotowano liczne atrakcje. Tego dnia, dzieci doskonale bawiły się na dmuchanej zjeżdżalni, pokonywały przeszkody w ogromnej rakiecie oraz dokazywały z wesołymi Klaunami.

Nie brakowało również łakoci. Dzieci bez ograniczeń mogły zajadać się watą cukrową, popcornem oraz kiełbaską z grilla. Dużo wrażeń sprawiło uczniom spotkanie z Panami Policjantami oraz Strażakami z OSP Solec.

Wszystkie dzieci z zaangażowaniem i uśmiechem brały udział w przygotowanych atrakcjach. Pokazały tym samym, że doskonale można się bawić bez względu na wiek i pogodę .

.