I miejsce w X Turnieju Sztafet o Puchar Wójta Gminy Gostynin

[Zobacz zdjęcia]

Kategoria Gimnazja

Dziewczęta                                                                           Chłopcy

I miejsce         Lucień                                               I miejsce         Solec

II miejsce        Solec                                                  II miejsce        Białotarsk

III miejsce      Emilianów                                         III miejsce      Emilianów

II miejsce SP Solec w Czwórboju Lekkoatletycznym

W środę 11 maja na stadionie Miejskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji w Gostyninie rozegrane zostały zawody w Czwórboju Lekkoatletyczny. Wzięły w nich udział dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Solcu, zajmując doskonałe (jak na niewielką szkołę) drugie miejsce. W pokonanym polu pozostały tak duże szkoły jak SP 1 Gostynin czy też Pacyna. Indywidualnie świetnie spisały się: Natalia Gazda (212 punktów), której do medalu zabrakło 5 punktów; Natalia Kuczaj (200 punktów) oraz Mirela Skalska ( 191 punktów), o rok młodsza od rywalek. Dziewczęta udowodniły, że nie są gorsze od skutecznych koleżanek.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Karolina Kijewska pozostała niepokonana

Karolina Kijewska, wygrywając w tym roku konkurs pchnięcia kulą, po raz trzeci z rzędu została mistrzynią powiatu. Bezkonkurencyjna w Gostyninie rok temu zajęła drugie miejsce w zawodach rejonowych w Płocku i dwunaste na Igrzyskach Mazowieckich w Siedlcach. Niestety, w tym roku zawody lekkoatletyczne wyższego szczebla zostały odwołane i tym samym Karolinie odebrano szansę na poprawienie zeszłorocznych wyników.

II miejsce w Lekkoatlettyce

25 kwietnia na stadionie MOSiR w Gostyninie odbyły się III Mistrzostwa Powiatu w Lekkiejattletyce Szkół Gimnazjalnych. Bardzo dobrze spisali się w nich sportowcy z Solca. Dziewczęta, rok temu najlepsze, tym razem po zaciętej i wyrównanej walce minimalnie przegrały z G2, zajmując ostatecznie znakomite II miejsce. Chłopcy ukończyli zawody na miejscu III.

III miejsce w halowej piłce nożnej - zabrakło skuteczności

27 kwietnia w Zespole Szkół im. Marii Curie w Gostyninie odbył się turniej towarzyski w halowej piłce nożnej dziewcząt szkół gimnazjalnych. Bardzo dobrze zaprezentowały się w nim dziewczęta z Gimnazjum w Solcu. W fazie grupowej Solec wylosował drugą i trzecią drużynę powiatu, czyli odpowiednio G2 Gostynin i G1 Gostynin. Wygrana z dziewczętami z Polnej i remis z „noblistkami” z G2 dał nam drugie miejsce w grupie i awans do strefy finałowej. Niestety to drugie miejsce (spowodowane mniejszą liczbą strzelonych goli) pozwoliło na grę jedynie o III lokatę w turnieju. Miejsce to dziewczęta wywalczyły sobie po bardzo zaciętym pojedynku z Halowym Mistrzem Powiatu, czyli Gimnazjum w Emilnianowie.