• "Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym" - Wł. St. Reymont.
  • Pasowanie na ucznia klasy pierwszej
  • Zlot szkół im. Władysława Stanisława Reymonta
  • Szkoła Podstawowa im. Wł. St. Reymonta w Solcu
  • Szkoła Podstawowa im. Wł. St. Reymonta w Solcu
  • Bóg - Honor - Ojczyzna

„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia,

Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”


Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z Punktu Przedszkola i Oddziału Przedszkolnego w dniu 24.01.2023r. gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji w Szkole Podstawowej w Solcu.  Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi Przedszkola. Licznie przybyli goście, Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym.

Dzieciaki pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz taniec, który ćwiczyły na tą uroczystość. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi. Przedszkolaki wręczyły prezenty i zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek oraz tort przygotowany przez rodziców i panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Solcu, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie. Na zakończenie uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor Bogusława Filińska składając  w imieniu swoim, Rady Pedagogicznej i wszystkich dzieci piękne życzenia. Na pamiątkę spotkania każde dziecko miało możliwość zrobienia sobie zdjęcia wraz z dziadkami w przygotowanej foto-budce. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

Podczas uroczystości wykorzystano sprzęt zakupiony

w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

[Zobacz zdjęcia cz. 1]

[Zobacz zdjęcia cz. 2]

.

 

 

Wychowawcy