• "Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym" - Wł. St. Reymont.
  • Pasowanie na ucznia klasy pierwszej
  • Zlot szkół im. Władysława Stanisława Reymonta
  • Szkoła Podstawowa im. Wł. St. Reymonta w Solcu
  • Szkoła Podstawowa im. Wł. St. Reymonta w Solcu
  • Bóg - Honor - Ojczyzna

       SZKOŁA PODSTAWOWA
IM. WŁ. ST. REYMONTA W SOLCU

       

P R O G R A M Y

 

 

 

P A R T N E R Z Y

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(więcej zdjęć)

W niedzielę 26 czerwca br. Neoklasycystyczny Pałac w Lucieniu wypełnili artyści oraz młodzież – uczestnicy XXIII Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego „U WÓJTA” połączonego z warsztatami plastycznymi dla młodzieży szkolnej.

Dziesięcioro artystów malarzy uczestniczących w tegorocznej edycji pleneru, pod przewodnictwem honorowej komisarz  p. Mai Wojnarowskiej, jak również uczestnicy warsztatów plastycznych dla młodzieży szkolnej z terenu gminy Gostynin, pod czujnym okiem p. Anny Michalak, mieli możliwość rozwijać się twórczo w pięknych okolicznościach przyrody, różnorakiej scenerii, na terenie Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce, w Parku w Żelazowej Woli, na bulwarze wiślanym w Nowym Duninowie oraz na terenie Gminy Gostynin - w nadjeziornym Miałkówku i z okazami starodrzewu - Lucieniu.

Za sprawą mistrzów pędzla: p. Mai Wojnarowskiej z Łącka, p. Zofii Samusik-Zaremby z Płocka, p. Eleonory Baranowskiej z Lucienia, p. Anny Michalak z Gostynina, p. Aleksandry Cybulskiej z Warszawy, p. Katarzyny Środowskiej z Warszawy, p. Katarzyny Bąkowskiej-Roszkowskiej z Płocka, p. Anny Kamińskiej z Płocka, p. Jana Balcerzaka z warszawy, p. Wojciecha Witkowskiego z Sierpca oraz młodych talentów: Julii Sobczak – uczennicy Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Zwoleniu, Nikoli Ciepłej – uczennicy Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Sokołowie, Klary Marciniak – uczennicy Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wł. Reymonta w Solcu, uczennic Szkoły Podstawowej w Lucieniu: Heleny Beczek, Olgi Domeradzkiej, Julii Jankowskiej, Zuzanny Karasiewicz, powstało wiele unikatowych, fascynujących i różnorodnie stylistycznych dzieł – obrazów, które tym samym wzbogaciły dorobek kulturalny gminy Gostynin.

W podziękowaniu za udział i przygotowanie ekspozycji obrazów, uczestnikom pleneru i warsztatów plastycznych, okolicznościowe dyplomy oraz symboliczne upominki, wręczyli p. Paweł Goliszek Zastępca Wójta Gminy Gostynin oraz p. Renata Kędzierska Przewodnicząca Rady Gminy Gostynin.

Zwieńczeniem całotygodniowej twórczości był wernisaż prac poplenerowych, który miał miejsce 3 lipca 2022 r. w Neoklasycystycznym Pałacu w Lucieniu. Prace artystów i młodzieży zyskały ogromne uznanie zaproszonych gości oraz wszystkich przybyłych na uroczyste otwarcie wystawy.

.