20 wrzesień 2021
  • Szkoła Podstawowa im. Wł. St. Reymonta w Solcu
  • Zlot Szkół Reymontowskich
  • im. Władysława Stanisława Reymonta
  • Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Solec
  • Odział Przedszkolny

[Zobacz zdjęcia]

 30 października 2020r. w Szkole Podstawowej im. Wł. St. Reymonta w Solcu obchodziliśmy jesienne święto - DZIEŃ DYNI. Z tej okazji nasza szkoła zamieniła się w dyniową krainę, w której królował kolor żółty i pomarańczowy. Dzieci z punktu przedszkolnego "Jagódki",  oddziału przedszkolnego i klas I - III wspólnie z wychowawcami bawiły się tego dnia wesoło. Brały udział w "dyniowych zabawach", wykonywały dynie z bibuły, wyklejały je pomarańczowymi kawałkami papieru, robiły lampiony. Poznały ich wielką różnorodność, dowiedziały się, jakie pyszności można z nich zrobić oraz jak je ozdobić. 

Tego wspaniałego dnia została również zorganizowana wystawa prac wykonanych przez dzieci. Było na co popatrzeć - wiele różnych stworów i postaci stworzonych na bazie dyni nie tylko zachwycały efektem końcowym, ale także i pomysłowością. 
Był to dzień szczególny, pełen wrażeń i radości. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu tego święta. Bez Waszego zaangażowania, drogie Koleżanki, drodzy Rodzice, ten dzień nie byłby tak wyjątkowy. 
                                           
                                                               Opiekun SU : Iwona Dębińska