4 sierpień 2020
  • Szkoła Podstawowa im. Wł. St. Reymonta w Solcu
  • Zlot Szkół Reymontowskich
  • im. Władysława Stanisława Reymonta
  • Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Solec
  • Odział Przedszkolny

[Zobacz zdjęcia]

Dzień Babci i Dzień Dziadka to przemiłe święta.  Gminna Biblioteka Publiczna w Gostyninie z\s w Solcu włączyła się w obchody Dnia Babci i Dziadka organizowane przez Szkołę Podstawową im. Wł. St. Reymonta w Solcu. Po montażu słowno-muzycznym przygotowanym przez najmłodsze dzieci, zebranych spotkała miła niespodzianka – zostali  przeniesieni  w świat magii i czarów. Odwiedził ich bowiem bardzo sympatyczny gość - Pan Maciej Szymański – iluzjonista. Pokazał wiele ciekawych i zaskakujących sztuczek. Zarówno dziadkowie jak i dzieci  z niedowierzaniem oglądali cały występ. Było przy tym mnóstwo śmiechu i pozytywnych emocji. Takie spotkania uświadamiają, jak ważną rolę w życiu dzieci odgrywają dziadkowie. Warto korzystać, by dzieci spędzały czas z babcią czy dziadkiem - spacery, gry planszowe, wspólne gotowanie. Jednak jedną z najmilszych, najbardziej wartościowych jest z pewnością wspólne czytanie. Czytane przez dziadków historie są często uzupełniane osobistymi opowieściami. Dla wielu dzieci Babcia Czerwonego Kapturka jest to pierwsza książkowa babcia. Następni to niezapomniani dziadkowie Mila i Ignacy Borejkowie z Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz. Serce skrada Ignacy – wiecznie zaczytany, sypiący łacińskimi cytatami jak z rękawa, lekko roztargniony. Babcia Mila - gotująca rosół, rozumiejąca wszystkich, wiecznie się krzątająca, ale też często zaczytana. Wśród bohaterów literackich jest również dziadziuś Anny i Britty z  Dzieci z Bullerbyn Astrid Lindgren, który siedzi w swoim pokoiku, słabo widzi, ale za to pięknie opowiada. Czasem ma doskonałe pomysły. Wszystkie dzieci go uwielbiają, nawet te, dla których nie był prawdziwym dziadkiem.  Tak więc wspólną lekturą z babcią i dziadkiem może być też książka o… babci i dziadku.

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni w roku,  kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych Babć i Dziadków. W  Szkole Podstawowej w Solcu zaproszenie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisane w repertuar imprez szkoły. 22 stycznia 2019r. o godzinie 11.30 dzieci z Punktu Przedszkolnego, Oddziału Przedszkolnego, klasy III i chóru szkolnego przygotowały program artystyczny dla swoich bardzo licznie przybyłych gości. Były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe. Oprócz montażu słowno-muzycznego, goście obejrzeli pokaz iluzjonisty.

Frekwencja jak co roku dopisała. Wnuki obdarowały swoich ukochanych upominkami. Rodzice dzieci przygotowały również słodki poczęstunek. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci poprzez wiersze, piosenki i taniec mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony nad ich opieką.

Dlatego też dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za ich bezgraniczną miłość, dobroć, ciepło i jeszcze raz życzymy Im dużo zdrowia oraz 100 lat życia.

Wnukowie

Serdeczne podziękowania dla rodziców, którzy pomagali  w tej uroczystości.                                                                                                                                                                                                                        Wychowawcy klas