
14 maja br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie odbyły się rejonowe eliminacje XLVII edycji konkursu recytatorskiego „Pięknie być człowiekiem”. Tegoroczne hasło zmagań konkursowych brzmiało: „Świat nie jest taki zły, czyli codzienność z uśmiechem”. Młodzi recytatorzy mieli zadanie odkryć w zwyczajnych chwilach coś niezwykłego i pokazać to swoim głosem na scenie. Naszą szkołę reprezentował Szymon Augustyniak, który w swojej kategorii wiekowej okazał się najlepszym deklamatorem. Szymon po raz kolejny udowodnił, że wybitnego recytatora cechuje zestaw wyjątkowych umiejętności, które sprawiają, że słuchacze stają się świadkami niezwykłej opowieści.
Gratulujemy naszemu uczniowi i trzymamy kciuki w finale, który odbędzie się 13 czerwca 2026 r. w Książnicy Płockiej.
.















