• "Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym" - Wł. St. Reymont.
  • Pasowanie na ucznia klasy pierwszej
  • Zlot szkół im. Władysława Stanisława Reymonta
  • Szkoła Podstawowa im. Wł. St. Reymonta w Solcu
  • Szkoła Podstawowa im. Wł. St. Reymonta w Solcu
  • Bóg - Honor - Ojczyzna

[Fotorelacja]

Uczniowie klas 4–8 naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Żonkile”, upamiętniającej rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Była to ważna lekcja historii, refleksji i pamięci o wydarzeniach z przeszłości. W ramach akcji uczniowie uczestniczyli w różnorodnych aktywnościach dostosowanych do ich wieku. Obejrzeli poruszające materiały filmowe, takie jak „Będę pisać”, „Zdążyć przed Panem Bogiem” oraz „Pamięć drobinek”, które przybliżyły im losy ludzi żyjących w czasie II wojny światowej oraz dramatyczne wydarzenia w getcie warszawskim. Istotnym elementem spotkania była również prelekcja nauczyciela, który w przystępny sposób opowiedział o przyczynach, przebiegu i znaczeniu powstania w getcie warszawskim. Uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę historyczną oraz zadać pytania i podzielić się refleksjami. Najmłodsi uczestnicy – uczniowie klas 4 – aktywnie włączyli się w obchody, wykonując symboliczne żonkile, które są znakiem pamięci o bohaterach powstania. Ich zaangażowanie i kreatywność były wyrazem szacunku dla historii oraz osób, które ją tworzyły. Udział w akcji „Żonkile” był dla naszych uczniów cennym doświadczeniem, które pozwoliło nie tylko pogłębić wiedzę, ale także kształtować postawy empatii, wrażliwości i odpowiedzialności za pielęgnowanie pamięci historycznej.

.