
21 kwietnia odbył się w Szczawinie Kościelnym VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Marii Kownackiej "O uśmiech Plastusia" oraz został rozstrzygnięty VII Powiatowy Konkurs Plastyczny "Bohaterowie utworów Marii Kownackiej malowani dziecięcą wyobraźnią". Organizatorem konkursów była Gminna Biblioteka Publiczna w Szczawinie Kościelnym. Celem wydarzenia było upamiętnienie twórczości Marii Kownackiej wśród najmłodszych. W konkursie recytatorskim naszą szkołę reprezentowały dzieci z punktu przedszkolnego: Dominika Gospodarowicz, Stanisław Zarębski, Szymon Tomczak oraz Alicja Kryska z oddziału przedszkolnego. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki, a ich występy były dla nas źródłem wzruszeń, uśmiechu i dumy. Gratulujemy odwagi, zaangażowania i życzymy jeszcze wielu udanych recytacji. W konkursie plastycznym licznie zaprezentowały swoje umiejętności i zdolności dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego oraz klasy II. Miło nam poinformować, że LAUREATKĄ PIERWSZEGO MIEJSCA w swojej grupie wiekowej została ANIA KOWALEWSKA z punktu przedszkolnego. Brawo!
Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości, kreatywności oraz znajomości przygód Plastusia i jego przyjaciół.
.















