• "Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym" - Wł. St. Reymont.
  • Pasowanie na ucznia klasy pierwszej
  • Zlot szkół im. Władysława Stanisława Reymonta
  • Szkoła Podstawowa im. Wł. St. Reymonta w Solcu
  • Szkoła Podstawowa im. Wł. St. Reymonta w Solcu
  • Bóg - Honor - Ojczyzna

[Fotorelacja]

24 marca br. uczeń naszej szkoły Antoni Waćkowski zdobył 3. miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim pod hasłem „Piękno przyrody w utworach literackich”. Zmagania konkursowe odbywały się w Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Trębkach. Celem konkursu było przede wszystkim kształtowanie wrażliwości na piękno przyrody i doskonalenie umiejętności recytatorskich. Antoni deklamował wiersz Hanny Niewiadomskiej „Bąk”. Piękna interpretacja utworu i adekwatna do tematu wiersza charakteryzacja ujęła jury konkursu, które przyznało uczniowi zaszczytne 3. miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

.