• "Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym" - Wł. St. Reymont.
  • Pasowanie na ucznia klasy pierwszej
  • Zlot szkół im. Władysława Stanisława Reymonta
  • Szkoła Podstawowa im. Wł. St. Reymonta w Solcu
  • Szkoła Podstawowa im. Wł. St. Reymonta w Solcu
  • Bóg - Honor - Ojczyzna

[Fotorelacja]

W dniu 13 marca 2026 r. w Szkole Podstawowej nr 5 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Ogólnopolskim Konkursie  „Mój las” pod hasłem „Moja wycieczka do lasu”. Z przyjemnością informujemy, że w I kategorii wiekowej uczniowie  Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Solcu zostali wyróżnieni, uzyskując wysokie miejsca w konkursie.
I miejsce zdobyli:
Marcelina Wichrowska  -  kl.3
Michał Gazda  -  kl.2
Wyróżnienia otrzymali:
Wojciech Tyszka  -  kl.2
Liliana Czapska  -  kl.2
Szymon Wojtaszewski  -  kl.3
Nagrody laureatom konkursu zostały wręczone przez Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyninie – Pana Roberta Pypkowskiego, Nadleśniczego – Pana Marcina Wierzchowskiego oraz Specjalistę Służby Leśnej – Panią Alicję Rekus. Nagrodzonym uczniom składamy serdeczne gratulacje oraz życzymy dalszych sukcesów  i pogłebiania pasji przyrodniczych.

.