
12 marca 2026 r. poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej im. Wł. St. Reymonta w Solcu oraz Dyrektor Pani Bogusława Filińska uczestniczyli w uroczystych obchodach 163. rocznicy Bitwy Powstania Styczniowego na Ziemi Gostynińskiej, które odbyły się w Gaśnem. Podczas części oficjalnej, rozpoczętej od odśpiewania Hymnu Państwowego, poczet sztandarowy godnie reprezentował społeczność szkolną, oddając hołd bohaterom walczącym o wolność Ojczyzny. Obecność sztandaru podkreśliła szacunek i pamięć młodego pokolenia o wydarzeniach historycznych oraz o tych, którzy poświęcili życie za niepodległość Polski.
.















