
27 lutego obchodziliśmy w oddziale przedszkolnym Dzień Dinozaura. To nietypowe święto celebrowane w Polsce co roku, ma na celu popularyzację wiedzy o prehistorycznych gadach, które zamieszkiwały Ziemię miliony lat temu. W tym dniu dzieci przyniosły do szkoły swoje figurki dinozaurów. W czasie wspólnych zabaw poznawały tajemnice prehistorycznych stworzeń. Dowiedziały się jak wyglądały, co jadły i dlaczego wyginęły. Podczas wykonywania prac plastycznych rozwijały kreatywność, umiejętności manualne i uczyły się współpracy w grupach. Doskonaliły umiejętności matematyczne: przeliczały liczebnikami głównymi i porządkowymi, dodawały i odejmowały oraz porównywały liczebność zbiorów, utrwalały znajomość cyfr od jednego do sześciu. Nie zabrakło też inspirujących rozmów na temat pracy archeologa i paleontologa. Dzieci dowiedziały się jak wygląda odkrywanie skamieniałości i jakie znaczenie mają badania nad dinozaurami. Na zakończenie zajęć wszyscy otrzymaliśmy słodkie, dinozaurowe bułeczki, które upiekła dla nas Ciocia Ilonka. Dziękujemy!
Dzień Dinozaura przeniósł nas w odległy, tajemniczy i fascynujący czas, dostarczył wiele radości i uśmiechu.
,















