• "Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym" - Wł. St. Reymont.
  • Pasowanie na ucznia klasy pierwszej
  • Zlot szkół im. Władysława Stanisława Reymonta
  • Szkoła Podstawowa im. Wł. St. Reymonta w Solcu
  • Szkoła Podstawowa im. Wł. St. Reymonta w Solcu
  • Bóg - Honor - Ojczyzna

[Galeria zdjęć nr 1]

[Galeria zdjęć nr 2]

„M jak mama, t jak tata,
s jak siostra, b jak brat,
ach rodzina jest wspaniała,
to nasz mały, wielki świat!”
W dniu 26 maja obchodzimy bardzo ważne święto jakim jest Dzień Mamy, niespełna miesiąc później 23 czerwca obchodzimy Dzień Taty. Jest to idealny moment na złożenie życzeń  Kochanym Rodzicom. To właśnie Mamie oraz Tacie należą się największe podziękowania za życie, za troskę, za poświęcenie, za każdy zwyczajny dzień. To dla nich ten dziecięcy trud. Każdy jak umie w tym dniu dziękuje swoim Rodzicom. W tym roku przedszkolaki postanowiły połączyć dwa święta w jedną uroczystość. Z tej okazji dzieci wraz z nauczycielkami przygotowały występ z okazji tak ważnych świąt. Mali artyści z wielkim przejęciem, recytowali wierszyki, śpiewali piosenki i prezentowali tańce. Krótki program artystyczny został zaprezentowane w innej formie niż w ubiegłych latach. Rodzice mogli obejrzeć swoje pociechy na krótkich filmikach. Dzieci wykonały drobne upominki i laurki z  życzeniami. 
Z ust przedszkolaków płynęły piękne słowa: „Mama i tata to świat nasz cały, ciepły, bezpieczny, barwny, wspaniały, to dobre, czułe, pomocne ręce i kochające najmocniej serce. To są wyprawy do kraju baśni, wakacje w górach, nad morzem, na wsi, loty huśtawką, prawie do słońca oraz cierpliwość, co nie ma końca. Kochana Mamo, Kochany Tato, dzisiaj dziękować chcemy Wam za to. Za wszystkie dla nas trudy i starania składamy dzisiaj podziękowania!" ♥️
Dla wszystkich rodziców były to niezapomniane, pełne wzruszeń i radości chwile.

.