• "Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym" - Wł. St. Reymont.
  • Pasowanie na ucznia klasy pierwszej
  • Zlot szkół im. Władysława Stanisława Reymonta
  • Szkoła Podstawowa im. Wł. St. Reymonta w Solcu
  • Szkoła Podstawowa im. Wł. St. Reymonta w Solcu
  • Bóg - Honor - Ojczyzna

[Zobacz zdjęcia]

9 maja br. uczniowie naszej szkoły wraz z koleżankami i kolegami 
ze Szkoły Podstawowej w Teodorowie  uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.
 Pierwszym punktem wspólnej wyprawy była wizyta w miejscu urodzenia Fryderyka Chopina, czyli w Żelazowej Woli. Uczniowie poznali historię dworku, w którym w 1810 roku na świat przyszedł najwybitniejszy polski kompozytor. Brali udział w grze terenowej w parku otaczającym dwór, gdzie rozbrzmiewała muzyka Chopina,  a także uczestniczyli w lekcji muzealnej pt.: „U Chopinów 
i Skarbków”. Podczas warsztatów nasi „młodzi artyści” wykazali się talentem wokalnym  i umiejętnością gry na instrumentach. 
Po uczcie muzycznej przyszedł czas na zabawę poprzez naukę. 
Po przejeździe do Warszawy uczniowie przez dwie godziny gościli w Smart Kids Planet – Centrum Mądrej Zabawy. Tam dzieci mogły doświadczać świat wszystkimi zmysłami, gdyż w miejscu tym fantazja nie zna granic, a nauka jest czystą przyjemnością. Uczniowie wcielić się mogli w role astronautów i budowniczych, pracowników sklepów czy  firm kurierskich. Rozegrali emocjonujący mecz piłki nożnej i byli świadkami niezwykłej lekcji chemii,  obfitującej w ciekawe eksperymenty.
 W drodze powrotnej nie mogło zabraknąć  wizyty w McDonald’s, gdzie przyszedł czas na posiłek i regenerację sił. 
Dziękujemy serdecznie przedstawicielom firmy BAN-TUR Turystyka za zorganizowanie atrakcyjnego i bezpiecznego wyjazdu
.

.