• "Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym" - Wł. St. Reymont.
  • Pasowanie na ucznia klasy pierwszej
  • Zlot szkół im. Władysława Stanisława Reymonta
  • Szkoła Podstawowa im. Wł. St. Reymonta w Solcu
  • Szkoła Podstawowa im. Wł. St. Reymonta w Solcu
  • Bóg - Honor - Ojczyzna

[Zobacz zdjęcia]

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu różne organizacje przeprowadzają szereg akcji, których celem jest promowanie ekologicznych postaw. W naszej szkole, ekologiczne święto przypominające o potrzebie ochrony środowiska obchodziliśmy 28kwietnia.

Tego dnia wszyscy uczniowie punktu przedszkolnego oraz klas 0 - VIII do szkoły przyszli ubrani na zielono. Świętowanie rozpoczęło się Pokazem Mody Ekologicznej. Uczniowie prezentowali własnoręcznie wykonane stroje z materiałów, które nadawały się do recyclingu. Uczestnicy wykazali się kreatywnością, na szkolnym pokazie mody pojawiły się kreacje wykonane z butelek, puszek, kartonów i wielu innych niepotrzebnych już materiałów!

Jury wyłoniło zwycięzców tego konkursu. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodki poczęstunek.

Kolejnym punktem wspólnego spotkania była akademia podnosząca zagadnienia związane z ekologią. W przedstawieniu tym wzięli udział uczniowie klasy VII, V, IV oraz III.

To był wspaniały dzień i mamy nadzieję, że zaowocuje wrażliwością i mądrym postępowaniem wobec naszej Matki Ziemi.

Za organizację tego wydarzenia odpowiedzialna była pani Ewa Krzewicka oraz pani Małgorzata Schulz (Samorząd Uczniowski).

                                                                                                                                                                                        Małgorzata Schulz

.