• "Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie, pomagać w czasie teraźniejszym pokoleniom przyszłym" - Wł. St. Reymont.
  • Pasowanie na ucznia klasy pierwszej
  • Zlot szkół im. Władysława Stanisława Reymonta
  • Szkoła Podstawowa im. Wł. St. Reymonta w Solcu
  • Szkoła Podstawowa im. Wł. St. Reymonta w Solcu
  • Bóg - Honor - Ojczyzna

[Zobacz zdjęcia]

Dnia 14 kwietnia 2023 roku uczniowie z klas I - III wspólnie z wychowawcami wybrali się do Płocka, aby obejrzeć przedstawienie pt.: "Dzwonnik z Notre Dame” przygotowane przez aktorów z Teatru Muzycznego Forte z Wrocławia. Musical "Dzwonnik z Notre Dame" to piękna opowieść o garbatym Quasimodo, który pokonuje swój lęk przed otoczeniem, przełamując barierę samotności i odrzucenia. To jednocześnie historia o miłości, tęsknocie i możliwości odwrócenia złego losu. Przygody głównego bohatera Quasimodo, opowiada w zabawny sposób dowcipny Garguś zdobiący katedrę Notre Dame. Jest on również jedynym przyjacielem głównego bohatera, który w humorystyczny sposób komentuje jego zachowanie. Mimo to od samego początku wspiera Quasimodo w jego poczynaniach. Fabuła  skłania do przemyśleń i refleksji, że innych powinniśmy cenić i kochać za to, co mają w głębi duszy i sercu. Nie wolno nam wytykać inności, wydawać sądów po tym, jak ktoś wygląda lub jak się ubiera. 

Głównym celem naszej wycieczki było rozbudzanie wrażliwości na sztukę teatralną i bezpośredni kontakt z aktorem podczas oglądania spektaklu teatralnego. Najbardziej urzekły nas wspaniałe piosenki z przepiękną, poruszająca do łez muzyką oraz gra świateł.

                                                                                        Iwona Dębińska 

.